ROZHOVOR

Další ročník BEATS4LOVE se blíží a proto vám přinášíme rozhovory s headlinery.

MONTY

CZ

Ahoj Monty, jak se máš? Jaký máš zatím rok?

 Ahoj, mám se fajn, díky za optání. Momentálně cestuju napříč Jižní Koreou a pak vyrážím na Bali, abych zahrál na Locus Festivalu.

 Letošní rok je zatím super. Měl jsem průběžně celkem dost hraní ve Spojených Státech. Je skvělé mít tu příležitost vystupovat a cestovat po tamní straně světa. Hudební scéna je tam aktuálně v rozkvětu a děje se tam toho hrozně moc.

 

Je to už nějaký ten pátek od tvého posledního sólového releasu, máme to brát jako náznak toho, že děláš na něčem větším?

Je to tak. V září mě čeká vydání nového singlu a pak mi ještě vyjde nová spolupráce s Trailem na jeho dalším releasu.

A ano, momentálně dělám i na něčem větším.

 Během posledních pár let mám pocit, že se daří čím dál většímu počtu francouzských talentů proniknout na mezinárodní dnb scénu, jak ty osobně vnímáš tamní vývoj a máš pro nás případně i nějaké soukromé tipy na umělce, které sledovat?

 Jo, rozjelo se to tu slušně. U nás v Toulouse už to není jen o drum & bassu, je to celé spektrum bass music a to je pro mě skvělá zpráva. Prospívá to i různorodosti mejdanů.

Jasně, sledujte jména jako Fakt, Tryst Temps, LoveTheENÐ a Trail. Dělají skvělou hudbu!

Poslední dobou jezdíš turné doslova okolo světa, který zážitek z tvých cest bys dal na první místo?

To je sakra těžká otázka, haha. Bylo jich spoustu.

Submersion poblíž Philadelphie je rozhodně jeden z těch hlavních. Je to úžasné místo u vody, s naprosto skvělým sound systémem, hodně profesionální, a s parádním publikem.

The Bikini Club tady u nás Toulouse je pro mě vždycky zážitek, pořád jedno z mých top hraní je Bass Coast Festival v Kanadě, pak Nový Zéland a Austrálie, tam to taky miluju.

Ještě jedna rychlá otázka na závěr, co si jako první vybavíš, když tě čeká cesta na hraní do Česka/na Beats For Love?

Jsem velmi vděčný, že si letos na Beats For Love zahraju. Bude to skvělá show! A obecně hraní v Česku miluju, máte tu skvělé publikum, hrozně se na to těším!

Díky za tvůj čas a vidíme se v červenci pod pecí!

ENG

Hey Monty, how are you? Hows 2024 treating you so far?

 Hi, I'm good, thanks. Currently, I'm traveling in South Korea, and then I'll be heading to Bali to perform at Locus Festival.

 So far, 2024 has been great. I've been playing a lot in the US throughout the year. It's fantastic to have the opportunity to perform and travel in that part of the world. The music scene is thriving there, with lots happening for sure.

Its been a while since your latest solo release, is that a hint you might be working on a bigger project at the moment by any chance?

 Indeed it has. I have a single dropping in September and a collaboration with Trail on his next release.

 And yes, I am currently working on a bigger project. 

It feels like theres quite a lot of French talent breaking through internationally over the past few years, how do you personally see the scene evolving over there and do you by any chance have any tips for local names to watch out for?

Yeah, it's been evolving really well. Here in Toulouse where I live it's not just about drum and bass anymore; it's the whole spectrum of bass music, which I think is great. It also makes the shows interesting in my opinion.

Yeah, keep an eye on Fakt, Tryst Temps, LoveTheENÐ, and Trail. They are making some great music.

Over the last couple of years youve been touring literally all around the world, what would you say was the most memorable experience from your travels?

That's a tough question haha. There have been so many.

Submersion near Philadelphia has to be one of them. It's an amazing location next to the water, with spot-on sound systems, very professional, and an amazing crowd.

The Bikini Club here in Toulouse is always a highlight for me, still one of my favorite places to play Bass Coast Festival over in Canada, New Zealand and Australia, I love going out there.

Last but not least, whats the first thing that comes to mind when youre about to perform in Czech Republic/at Beats For Love?

I feel very thankful to be able to perform at this year's Beats For Love. It's going to be a great show ! I love playing in Czech Republic, it's always a great crowd, I'm very excited!

Thank you for your time and see you in July!